Edukacja

Edukacja

Jesteś poszukującym wiedzy studentem lub sportowcem, a może potrzebujesz odrobiny pomocy lub nowych informacji, aby ruszyć dalej z rozwijaniem siebie?
Jeśli tak, serdecznie witamy i zapraszamy do czytania. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie.

Jaki jest cel?

Budowanie swojej bazy wiedzy oraz świadomości na temat ciała to cel sam w sobie. Często zdarza się, że ludzie szukają tego przez całe życie.

Dlaczego warto?

Im większą mamy wiedzę o sobie samym, tym lepiej jesteśmy w stanie pomóc innym. A to w dzisiejszych czasach może się okazać kluczowe.

Kim jesteśmy - Zespół COREclinic
22 marca 2017

Masaż relaksacyjny po zimowym wysiłku

Okres zimowy to dla wielu z nas czas intensywnego wysiłku fizycznego, związanego ze sportami zimowymi. Niezależnie czy jest to rekreacyjny wyjazd na narty z rodziną czy też bardziej aktywny pobyt nastawiony na długie godziny spędzone na stoku, dla naszego organizmu jest to moment zwiększonej aktywności fizycznej. Zjeżdżając na nartach, przemierzając długie trasy biegowe czy też po prostu dobrze się bawiąc na łyżwach, kształtujemy naszą gibkość, wytrzymałość oraz koordynację. Nasze mięśnie podczas tych aktywności wykonują wzmożoną pracę. Stawy zostają poddane bardzo dużym obciążeniom, z którymi organizm musi sobie w odpowiedni sposób radzić. Mięśnie, więzadła i torebki stawowe poprzez prawidłowe napięcie kontrolują ruch, aby zapobiec kontuzji i zapewnić optymalne warunki do aktywności. Oprócz układu mięśniowo-szkieletowego próbie zostaje poddany także nasz układ wydolnościowy. Prawidłowa praca układu oddechowego ma ogromne znaczenie w czasie uprawiania każdego sportu. Z tych właśnie powodów należy zadbać nie tylko […]
22 marca 2017

Regeneracja po nartach

  Zima to długo oczekiwany okres nie tylko dla młodocianych ze względu na oczekiwane przez nich święta, ferie oraz świętowanie nowego roku przy świetle fajerwerków. Jest to także okres wyczekiwany niecierpliwie przez dorosłych fanatyków narciarstwa oraz innych form aktywnego wypoczynku na śniegu. Co bardziej zaawansowani w tematyce sportów zimowych ludzie doskonale wiedzą jak przygotować swój organizm do sezonu. Niektórzy pasjonaci na narty jadą z biegu i bez odpowiedniego przygotowania co może wiązać się z narażeniem się na kontuzję. Zakładając jednak pozytywne spędzenie czasu na śniegu wszyscy wrócą do domu lub hotelu bez żadnych obrażeń – no poza obitymi pośladkami. Co zatem zrobić aby jak najlepiej zregenerować się po sezonie lub w jego trakcie między kolejnymi dniami? Całodzienne zjeżdżanie ze stoku w dół w znacznym stopniu obciąża nogi. Nie chodzi tu wyłącznie o stawy kolanowe i biodra. Stopy szczelnie zamknięte w […]