Co i jak trenujemy?

Co i jak trenujemy?

Specjalizujemy się w treningu przygotowania motorycznego dla osób uprawiających tenis, koszykówka, golf, lekka atletyka (biegi krótkie i długie), futbolu amerykańskiego, piłka nożna, zapasy oraz mma.

Robimy to poprzez komplementarne (holistyczne) podejście do każdej osoby. Nasi podopieczni zaczynają od wizyty u osteopaty, który diagnozuje pacjenta pod kątem zagrożeń wynikających z budowy ciała, stanu emocjonalnego oraz chorób i urazów towarzyszących.  Na tej podstawie określamy sobie cele treningowe oraz cele startowe. Nasi eksperci z zakresu przygotowania motorycznego mają zarówno wiedzę fizjoterapeutyczną jak i sportową co wyróżnia nas podczas pracy z klientem, dając Mu jeszcze większą możliwość samorozwoju psychofizycznego. Trening przygotowania motorycznego jest dopasowany, aby przygotować ciało do wymogów fizycznych danej dyscypliny niezależnie od poziomu sportowego oraz dyscypliny.  

Przygotowanie motoryczne jest również istotne w zapobieganiu urazów i kontuzji aparatu ruchu poprzez odpowiedni dobór obciążeń i ćwiczeń. Pozwala na poprawę składu ciała czyli zwiększeniu lub utrzymanie korzystnej/funkcjonalnej ilości masy mięśniowej oraz zmniejszeniem poziomu tkanki tłuszczowej.