Konsultacje fizjoterapeutyczne

co mnie boli coreclnic
Postępowanie po urazach
25 października 2018
Badanie wad postawy u dzieci
14 września 2020
Show all

Szanowny Pacjencie COREclinic,

W wyniku wejścia w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego (Dz. U. 2020 poz. 433; „Rozporządzenie ws. zagrożenia epidemicznego”), a następnie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. 2020 poz. 491 z późn. zm. „Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii”) musieliśmy ograniczyć działanie naszej kliniki COREclinic.

Biorąc pod uwagę wydłużający się okres epidemii i narastające problemy zdrowotne, w trosce o zdrowie naszych Pacjentów, zdecydowaliśmy się przyjmować osoby, których stan zdrowia tego wymaga.

Prowadzimy terapię i kontynuujemy fizjoterapię u osób u których:

 • występuje ryzyko poważnego pogorszenia stanu zdrowia (m.in. osoby z problemami neurologicznymi, kardiologicznymi, po zabiegach operacyjnych, po urazach);
 • wystąpiło nagłe pogorszenie stanu zdrowia;
 • zaostrzyły się stany bólowe;
 • fizjoterapeuta uzna, że nie należy przerywać rehabilitacji.

W związku z tym do Państwa dyspozycji są nasi fizjoterapeuci, którzy przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa wymienionych poniżej, będą przyjmować Państwa na wizytę.

Zgodnie z wytycznymi Krajowej Izby Fizjoterapeutów, dbając o zdrowie pacjentów i pracowników oraz w celu zmniejszenia ryzyka przenoszenia zakażenia wprowadziliśmy następujące procedury:

 1. Rejestracja odbywa się telefonicznie lub mailowo.
 2. Dzień przed planowaną wizytą podczas rozmowy telefonicznej  z pacjentem przeprowadzana jest wstępna ankieta kwalifikacyjna w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2.
 3. Drzwi do kliniki są zamknięte i otwierane tylko dla umówionych pacjentów.
 4. Przy wejściu do budynku zostały zainstalowane dozowniki z płynem do dezynfekcji. Każdy pracownik, pacjent oraz jego opiekun ma obowiązek zdezynfekować ręce.
 5. Przed każdą wizytą Pacjent (lub jego przedstawiciel ustawowy / opiekun faktyczny) wypełnia i podpisuje oświadczenie –ankietę dotyczącą ryzyka zakażenia koronawirusem SARS CoV-2.
 6. Fizjoterapeuta oraz inne osoby pracujące w klinice muszą każdego dnia wypełnić oświadczenie – ankietę dotyczącą ryzyka zachorowania na covid-19
 7. Grafik przyjmowania pacjentów jest układany tak, aby nie doprowadzić do gromadzenia się pacjentów. Pacjenci umawiani się na konkretne godziny. Zminimalizowana jest możliwość spotkań pacjentów w częściach wspólnych. Ograniczona jest liczba pacjentów i personelu będącego jednocześnie w klinice.
 8. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach możliwa jest obecność osoby towarzyszącej przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.
 9. Udzielenie świadczenia następuje przy zachowaniu następujących form ostrożności:
 • Fizjoterapeuta zobowiązany jest do mycia rąk zgodnie z obowiązującymi standardami oraz dezynfekcji rąk.
 • Fizjoterapeuta zobowiązany do noszenia maseczki oraz gdy wymaga tego sytuacja rękawiczek jednorazowych.
 • Częsta dezynfekcja sprzętu, stolików, biurek, klamek, lad, poręczy, dozowników itp.
 • Przed i po zakończeniu pracy zdezynfekowane zostają: sprzęt do fizjoterapii, przybory, kozetka.

Dodatkowo uruchomiliśmy możliwość odbycia konsultacji fizjoterapeutycznych on-line oraz rehabilitacji on-line.

Jednocześnie informujemy, że rejestracja telefoniczna odbywa się w godzinach 9-17.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel. 511 733 877, 793 519 860 lub wysłania wiadomości e-mail na adres: rejestracja@coreclinic.pl .

 

                                                                                  Z wyrazami szacunku,

Joanna Miłowska
Kierownik COREclinic