Stopa i jej 7200 zakończeń nerwowych, czyli naturalna moc refleksologii.

Masaż relaksacyjny po zimowym wysiłku
22 marca 2017
Jaką dietę powinna stosować przyszła mama?
8 sierpnia 2018
Show all

Refleksologia … brzmi obco? Refleksologię współcześnie odkrywamy na nowo, chociaż znana i stosowana była już ponad 4 300 lat temu.

W dzisiejszym świecie, lecząc nasze schorzenia i dolegliwości, często zapominamy, jaka energia i możliwości drzemią w naszym ciele i jakie efekty jesteśmy w stanie uzyskać, łącząc leczenie konwencjonalne z naturalnymi metodami.

Jedną z nich jest refleksologia, czyli terapeutyczny masaż stóp, twarzy i głowy oraz dłoni i rąk. Refleksolog poprzez uciskanie kciukiem i pozostałymi palcami dłoni punktów (refleksów) znajdujących się w stopach (twarzy, dłoniach) powoduje wysyłanie impulsów nerwowych, które uaktywniają naturalne siły samoleczenia organizmu, przynosząc uczucie głębokiego relaksu i odprężenia.

Dlaczego stopy?

Stopy są odzwierciedleniem całego organizmu, na nich znajdują się m.in. punkty odpowiadające za oczy, uszy, zatoki, serce, płuca, układ trawienny, nerwowy czy hormonalny. Na stopach znajduje się około 7 200 zakończeń nerwowych, które połączone są z odpowiednimi narządami, gruczołami i układami, a ich stymulacja pozwala wrócić organizmowi do równowagi. Zabieg zawsze odbywa się na obu stopach, prawa odpowiada prawej części ciała, a lewa lewej stronie.

Dlaczego refleksologia?

To naturalna, bezpieczna i co najważniejsze nieobciążająca organizmu terapia holistyczna, której nie można przedawkować. Stanowi doskonałe uzupełnienie medycyny konwencjonalnej.

Dla kogo?

Dobra wiadomość jest taka, że z dobrodziejstw zabiegów może skorzystać każdy, nie ma ograniczeń wiekowych: niemowlak, który ma problem z kolkami, dziecko z obniżoną odpornością, osoba dorosła, kobieta w ciąży czy senior.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przynajmniej 5 godz. przed zabiegiem nie przyjmować tabletek przeciwbólowych (jeżeli jest to możliwe), 2 godziny przed zabiegiem nie należy jeść ciężkich posiłków. Na wizytę zabierz ze sobą parę czystych, bawełnianych skarpetek, żeby ubrać je bezpośrednio po zabiegu.

Zabieg refleksologii trwa 60 min., odbywa się w pozycji leżącej, która pozwala się dodatkowo zrelaksować.

Refleksologia to bezinwazyjna metoda, dzięki której zadbasz o swoje zdrowie i równowagę organizmu.

                Agata Karlińska
Dyplomowany Refleksolog
Terapeuta Polskiego Instytut Refleksologii
wg metody Eunice Ingham