Szkoła rodzenia

Dla kogo?

  • dla kobiet planujących macierzyństwo
  • dla kobiet w ciąży
  • dla kobiet po porodzie i ich dzieci

Szkoła rodzenia w Poznaniu

Ciąża to czas wyjątkowy dla każdej kobiety i jej otoczenia, to także wiele nieustających zmian w ciele. Każdy kolejny tydzień ciąży to kolejne wyzwania. COREclinic to miejsce dla przyszłych mam. Stworzyliśmy ofertę, która pozwoli by 9 miesięcy było radosnym oczekiwaniem na dziecko.

Nasz zespół tworzą doświadczeni terapeuci. Zawsze służą pomocną ręką, dobrym słowem. Zapewniamy kompleksową opiekę dostosowaną indywidualnie dla kobiety w ciąży. Chcemy aby przygotowanie do porodu było dobrym wspomnieniem.

Osteopata pomoże w naturalnej adaptacji ciała kobiety do rozwijającego się płodu, a w razie pojawienia się dolegliwości związanych z ciążą uwolni narastające napięcia tkankowe. Terapeutka watsu poprowadzi odprężające zajęcia w basenie dla kobiety w ciąży, które w sposób naturalny rozluźnią ciało. Dietetyk udzieli niezbędnych informacji potrzebnych dla zdrowego rozwoju dziecka oraz racjonalnego i smacznego odżywiania się podczas ciąży. Refleksolog i masażysta zapewnią niezapomniane chwile relaksu i odprężenia poprzez swobodne zbalansowanie napięcia mięśniowego w ciele.

W ramach naszej oferty realizujemy zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego, spotkania z doświadczonymi położnymi czy konsultantkami laktacyjnymi. Proponowane spotkania pozwolą każdej przyszłej mamie dobrze zaplanować kalendarz ciąży, a długo oczekiwany termin porodu nie będzie niczym zaskakującym.

CorClinic usługi szkoły rodzenia

Osteopatia dla kobiet w ciąży

Osteopata pomaga delikatnymi technikami wspierać kobiece ciało i naturalne/fizjologiczne procesy w nim zachodzące. Posługując się rękoma wykorzystuje wiele bezpiecznych, łagodnych, bezbolesnych technik w celu zapewnienia zdrowia matce i dziecku. Osteopata dobierając odpowiednie leczenie do pacjentki jest w stanie w dużym stopniu pomoc w dolegliwościach związanych z bólami piersi, rwą kulszową, szybszym męczeniem się. Osteopata w bezpieczny sposób pomaga pacjentce i jej dziecku w przygotowaniu do porodu.

Refleksologia dla kobiet w ciąży

Refleksologia pozwala zachować równowagę organizmu. Masaż stóp i dłoni będzie idealnym zabiegiem gdy przyszłej mamie zacznie dokuczać uczucie zmęczenia, bóle i skurcze łydek, problemy trawienne (zgaga), opuchnięcia nóg. Masaż twarzy i głowy przyniesie ulgę w przypadku odczucia napięcia fizycznego i psychicznego, stresu związanego z porodem. Refleksoterapia sprawi że przyszła mama poczuje się wypoczęta. Zabieg refleksologii działa relaksująco i odprężająco jednocześnie na kobietę i jej dziecko, pozwala zachować równowagę organizmu.

Refleksologia dla noworodków

Refleksologia stóp pomoże budować odporność dziecka poprzez codzienny masaż stóp. Pozwala poradzić sobie z różnymi dolegliwościami bez sięgania po leki z apteki (kolki, katar, zasypianie, problemy z trawieniem, problemy skórne, ząbkowanie, ból ucha, płaczliwość, niepokój, poprawa funkcjonowania narządów i układów wewnętrznych, wspomaganie rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka). Refleksologia stóp jako codzienny rytuał, pozwala zbudować bliskość i więź między mamą a dzieckiem, oraz przygotuje stopy do chodzenia.

Refleksologia dla kobiet po porodzie

Refleksologia stóp wykonana natychmiast po porodzie zmniejszy ryzyko wystąpienia depresji poporodowej i zadziała dobroczynnie w przypadku braku lub niedoboru pokarmu, wspomaga regenerację organizmu, pomaga odzyskać emocjonalne i fizyczne siły po porodzie. Refleksologia twarzy i głowy przyniesie głęboki relaks, pozwoli odzyskać siły po nieprzespanej nocy, jest to skuteczny sposób na radzenie sobie z nowymi wyzwaniami i cieszenie się macierzyństwem.

WATSU dla kobiet w ciąży

Terapeutka Watsu wprowadza w stan głębokiego relaksu. Terapia przeznaczona jest dla kobiet po pierwszym trymestrze ciąży. Środowisko wodne w którym odbywa się terapia pozwala na odciążenie ciała. Dzięki temu kręgosłup się relaksuje i odpoczywa. Terapia sprzyja likwidowaniu wzmożonego napięcia mięśniowego, zwiększa ruchomość. Ułatwia również przepływ limfy dzięki czemu zapobiega tworzeniu się obrzęków. WATSU pomaga kobietom w ciąży w procesie zmian zachodzących w ciele, zarówno fizycznych jak i psychicznych. W tym cudownym okresie kobieta intensywniej odczuwa dotyk, a WATSU gwarantuje jej przyjemny masaż wodny. Pozwala na relaks, polepsza jakość snu, zmniejsza uczucie zmęczenia, WATSU pozwala pozbyć się stresu, uwalnia emocje – kobieta może poczuć się wyjątkowo.

Dieta dla kobiet w ciąży

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. Odżywianie jest ważne przed ciążą, w trakcie ciąży i po porodzie. Posiłki powinny być źródłem dobrej jakości energii zarówno dla matki jak i dla dziecka. Przez okres 9 miesięcy zmienia się zapotrzebowanie na konkretne mikro i makro elementy, zmieniają się smaki, a czasami pojawiają się dolegliwości, na które holistyczna dietetyka znajduje proste i naturalne rozwiązania. Świadome odżywianie może wzmocnić kobiety planujące ciążę w walce z różnymi chorobami np.: choroby tarczycy, cukrzyca, alergie, astma itp. Świadome odżywianie matki ma istotny wpływ na zdrowie dziecka, jak również znacząco wpływa na powrót kobiety do formy po porodzie. Holistyczne spojrzenie pozwala pomóc wzmocnić organizm kobiety i dziecka, aby potem każde z nich mogło cieszyć się zdrowiem i dobrą energią każdego dnia.

Zespół COREclinic czeka by się Tobą zaopiekować!

Zapraszamy!

CoreClinic Szkoła Rodzenia