rehabilitacja-na-sali-urazy-ortopedia-poznan-coreclinic

Rehabilitacja pozwala zniwelować ryzyko urazu lub istniejące dolegliwości.

Ćwiczenia dopasowane są indywidualnie. Badamy zakresy ruchu, siły mięśniowej i stabilności posturalnej  oraz proponujemy plan ćwiczeń korygujących lub wzmacniających.

Dla kogo? dla osób z urazami ortopedycznymi

  • dla osób z dolegliwościami neurologicznymi
  • sportowców chcących w sposób profesjonalny przejść okres roztrenowania oraz przygotowania do sezonu
  • dzieci z wszelkimi dolegliwościami ortopedycznymi, jak i neurologicznymi

Jaki jest cel?

Celem jest powrót do możliwie maksymalnej formy lub osiągnięcia stanu sprzed urazu. Staramy się wykorzystywać metodę małych kroków, tak aby każdy element był realizowany z należytą uwagą i poprawnością ze strony pacjenta.

Jak działamy?

Rehabilitacja w COREclinic jest rozpatrywana całościowo. Od momentu pierwszej wizyty, gdzie problem został zaobserwowany, staramy się konsekwentnie go rozwiązać. Wyeliminujemy problemy, które stanowią problem. Podczas rehabilitacji uszkodzonych tkanek i struktur doprowadzimy nie tylko do przywrócenia stanu sprzed urazu, ale nawet sprawimy, że będą one jeszcze silniejsze.

Praca zaczyna się od pierwszej wizyty na kozetce, podczas której tworzymy tzw. mapę ciała. Rozpoznajemy, nad czym należy pracować, aby uzyskać jak najlepsze efekty leczenia. Diagnoza pozwala dobrać sposób leczenia – od klasycznej rehabilitacji czy terapii w wodzie, przez trening mający na celu stopniowe budowanie coraz większej sprawności ciała z uwzględnieniem okolicy bolesnej lub stwarzającej problem. A także, w uzasadnionych przypadkach, konsultacje dietetyczne, które pomogą w używaniu dobrego “paliwa” i regenerację od środka.

Usługę REHABILITACJI świadczą: