Terapia w osteopatii polega na wykorzystywaniu wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka. W osteopatii stosuje się odpowiednie techniki manualne, wpływające na biomechanikę ciała, na mięśnie, kości, stawy. W ten sposób organizm jest motywowany do samoleczenia.
Komu pomoże osteopatia?
Do osteopaty mogą udać się osoby cierpiące z powodu problemów z kręgosłupem. Może być pomocna przy pozbyciu się wad postawy, zarówno wrodzonych, jak i powodowanych urazami lub przeciążeniami. Sprzyja walce z dyskopatią, rwą kulszową, zmianami chorobowymi w obrębie stawów i kręgosłupa. Ulgę przynosi w przypadku obrzęków limfatycznych.
Osteopatia może być również pomocna w przypadku dolegliwości takich, jak bóle głowy, zawroty głowy, migreny, bóle i stany zapalne zatok, problemy ze wzrokiem lub słuchem. Niektórzy korzystają z pomocy osteopatów także przy problemach z układem pokarmowym, układem oddechowym, układem sercowo-naczyniowym. Również kobiety borykające się ze schorzeniami ginekologicznymi mogą znaleźć pomoc w gabinecie osteopaty. Osteopatia bywa pomocna również przy problemach urologicznych.
Osteopatią leczone bywają również choroby duszy: obniżenie nastroju, depresja, zaburzenia lękowe. Sprzyja odbudowie odporności. Wykorzystywana jest również jako jedna z metod terapeutycznych dla dzieci, które doświadczyły urazów okołoporodowych lub ze względu np. na wcześniactwo wymagają rehabilitacji.
Terapia trwa około 30min.