lekarze-specjalisci-ortopeda-diagnostyka-rehabilitacja-wizyta-w-gabinecie-poznan-coreclinic

Ortopedia zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób układu ruchu

– kości, stawów, mięśni oraz zapobieganiem wadom postawy i korygowaniem ich, leczeniem wad rozwojowych narządu ruchu oraz poprawianiem i przywracaniem czynności narządu ruchu.

Traumatologia (chirurgia urazowa) zajmuje się natomiast rozpoznawaniem i leczeniem urazów narządu ruchu – złamań, skręceń, zwichnięć i urazów tkanek miękkich (skóra, mięśnie, ścięgna, więzadła). W leczeniu stosuje metody operacyjne i zachowawcze (unieruchomienia przy pomocy opatrunków, opatrunków gipsowych, gorsetów itd.).

Dla kogo?

  • bóle kręgosłupa, kości, stawów, ścięgien, mięśni
  • uszkodzenia, stany pourazowe, złamania, kontuzje
  • choroby zwyrodnieniowe
  • wady postawy i chodu
  • choroby przeciążeniowe
  • patologie i deformacje stóp

Kiedy powinieneś się umówić na wizytę do ortopedy?

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do ortopedy z problemami doraźnymi: złamaniami, stłuczeniami, zwichnięciami, naciągniętymi mięśniami. Do ortopedy należy udać się po doznanym urazie, któremu towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie, silny ból stawu lub kości. Innymi dolegliwościami, które należy skonsultować z ortopedą są: przykurcze mięśni, przewlekłe bóle stawów i kości, zespoły bólowe kręgosłupa, zniekształcenia kości, ograniczenia ruchomości stawów, nieprawidłowe ruchy w stawach oraz inne problemy, które utrudniają poruszanie się i codzienne funkcjonowanie.

Przyjmuje u nas: