sesja-fizjoterapeutyczna-wizyta-w-gabinecie-terapia-manualna-osteopatia-zdrowie-rehabilitacja-poznan-coreclinic

Terapia manualna to jedna z metod fizjoterapii, której celem jest nie tylko doraźne złagodzenie dolegliwości, ale możliwie trwała poprawa stanu zdrowia pacjenta poprzez odblokowanie stawów lub fragmentów kręgosłupa i przywrócenie w miarę normalnej ruchomości w leczonych obszarach.

Dla kogo?

Terapia manualna zastosować można w przypadku różnych problemów, w szczególności bólów. Korzyść przynieść może zwłaszcza w przypadku bólu kości ogonowej, bólów krzyżowych, lędźwiowych i lędźwiowo-krzyżowych, a także w zaburzeniach napięcia mięśni okolic miednicy, częstomoczu, rwie kulszowej, migrenach, wadach postawy, zaburzeniach snu i wielu innych przypadłościach.

Jaki jest cel?

Terapia manualna to jedna z metod fizjoterapeutycznych, która jest między innymi formą specjalnie opracowanego masażu. Oprócz masażu stosowane są także różne techniki ucisku oraz rozmaite chwyty. Wszystko to ma na celu przywrócenie właściwej ruchomości stawów oraz uśmierzenie pojawiającego się bólu. Terapia manualna wykorzystywana jest zarówno w ortopedii, reumatologii, rehabilitacji, jak i neurologii.

Dlaczego warto?

Ogromną zaletą tej metody jest jej duże bezpieczeństwo oraz to, że leczenie opracowywane jest indywidualnie, w zależności od schorzenia i stanu pacjenta.

Jak przebiega sesja fizjoterapeutyczna?

W terapii manualnej zasadnicze znaczenie ma dobre zdiagnozowanie problemu zdrowotnego. Wykorzystywana tu jest diagnostyka różnicowa, czyli metoda polegająca na stopniowym eliminowaniu przyczyn zaburzenia sprawności układu ruchu zaczynając od najmniej prawdopodobnej.

Sesja fizjoterapeutyczna rozpoczyna się od:

  • szczegółowego wywiadu z pacjentem (związany z dolegliwościami, objawami, historią choroby, dotychczasowym leczeniem)
  • zapoznaniem się z dokumentacja medyczną, jeśli taką pacjent posiada i zabrał ze sobą
  • poddanie ocenie obszar dotknięty dysfunkcją i palpacyjnie oraz funkcjonalnie sprawdzenie kondycji elementów układu ruchu kończąc etap diagnozowania, określając  problem i przedstawieniem planu terapii, którą proponuje fizjoterapeuta

Czas trwania sesji fizjoterapeutycznej: 30-40min.

Usługę SESJI FIZJOTERAPEUTYCZNEJ świadczą: