refleksologia-terapia-masaz-stop=glowy-twarzy-poznan-coreclinic

Refleksologia, czyli terapeutyczny masaż stóp, twarzy i głowy oraz dłoni i rąk.

Refleksolog poprzez uciskanie kciukiem i pozostałymi palcami dłoni punktów (refleksów) znajdujących się w stopach (twarzy, dłoniach) powoduje wysyłanie impulsów nerwowych, które uaktywniają naturalne siły samoleczenia organizmu, przynosząc uczucie głębokiego relaksu i odprężenia.

Refleksologię współcześnie odkrywamy na nowo, chociaż znana i stosowana była już ponad 4300 lat temu. W dzisiejszym świecie, lecząc nasze schorzenia i dolegliwości, często zapominamy, jaka energia i możliwości drzemią w naszym ciele i jakie efekty jesteśmy w stanie uzyskać, łącząc leczenie konwencjonalne z naturalnymi metodami.

Dlaczego stopy?

Stopy są odzwierciedleniem całego organizmu, na nich znajdują się m.in. punkty odpowiadające za oczy, uszy, zatoki, serce, płuca, układ trawienny, nerwowy czy hormonalny. Na stopach znajduje się około 7 200 zakończeń nerwowych, które połączone są z odpowiednimi narządami, gruczołami i układami, a ich stymulacja pozwala wrócić organizmowi do równowagi. Zabieg zawsze odbywa się na obu stopach, prawa odpowiada prawej części ciała, a lewa lewej stronie.

Dlaczego refleksologia?

To naturalna, bezpieczna i co najważniejsze nieobciążająca organizmu terapia holistyczna, której nie można przedawkować. Stanowi doskonałe uzupełnienie medycyny konwencjonalnej.

Dla kogo?

Dobra wiadomość jest taka, że z dobrodziejstw zabiegów może skorzystać każdy, nie ma ograniczeń wiekowych: niemowlak, który ma problem z kolkami, dziecko z obniżoną odpornością, osoba dorosła, kobieta w ciąży czy senior.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przynajmniej 5 godz. przed zabiegiem nie przyjmować tabletek przeciwbólowych (jeżeli jest to możliwe), 2 godziny przed zabiegiem nie należy jeść ciężkich posiłków. Na wizytę zabierz ze sobą parę czystych, bawełnianych skarpetek, żeby ubrać je bezpośrednio po zabiegu.

Zabieg refleksologii trwa 60 min., odbywa się w pozycji leżącej, która pozwala się dodatkowo zrelaksować.

Refleksologia to bezinwazyjna metoda, dzięki której zadbasz o swoje zdrowie i równowagę organizmu.

Usługę REFLEKSOLOGII świadczy: